Pět rad ohledně mých zkušeností z Austrálie

Přikládám mojí reakci na mail od Miry. Najdete zde pět rad, které Vám pomohou se dostat do obrazu před odjezdem a koupí školy v AU.

1) Můj blog Austrálie

spoustu informací najdeš na mém blogu o Austrálii: http://australia-big.blogspot.com/ přečti si ho celý, je tam hodně informací.

2) Angličtina

Vůbec nevadí že máš slabou angličtinu, já byl na to stejně. Ale doporučuji trochu máknout aby jsi měl alespoň nějaké základy - slovesa, stavbu věty atd, aby tě nedali do třídy, kde se celý měsíc budeš učit - hrát stupidní hry. Každý den 20 minut gramatiky a je to v pohodě :) (podobný dotaz: http://australia-big.blogspot.com/2008/11/prosba-o-radu.html )

3) Volba školy

Australská vláda požaduje, aby jsi chodil do školy. Tady máš dvě možnosti
a) existují školy, které učí angličtinu a to 5 dní v týdnu. Já byl na Milton Collegue - pracuje tam jako manager pro stř. evropu Slovenska, takže se domluvíš, v případě nějakých problémů.
b) další školy si udělali business na tomto zákoně a nabízení školu - "obdobu učiliště", kde stačí navštěvovat jen dva dny v týdnu.

Jelikož jedete dva, asi budete žádat o "společné vízum", bude muset jen jeden chodit do školy, a to ty. Na základě mých zkušeností ti doporučuji si koupit první tři měsíce v kvalitnější škole, kde budeš chodit denně do školy, a pak si koupit nějakou druhou školu, třeba IT, management atd. To ti doporučí v Austráliaonline. Pokud ti jde o angličtinu, tak ti doporučuji koupit si školu jako "Milton Collegue" a po třech měsících zažádat o změnu kurzu na IELTS, s tím, že drahé zkoušky IELTS dělat nemusíš, ale naučíš se tu psát, mluvit a poslouchat! Tady jsem byl tři měsíce, a dalo mě to nejvíc. Ale musíš udělat test, aby zjistili, jestli už umíš dostatečně anglicky. Být v takové škole je ale náročné na práci. Pokud si ve škole, tak můžeš pracovat jen 20 hodin, pokud ne tak neomezeně. Ale při škole, kde budeš od 9 do 15h od po do pá to bude náročné na práci. Ale vyřešit se to dá. Pokud nemáš peníze, dej si tři měsíce angličtinu a pak tři měsíce nějaké "učiliště". To vyjde levněji, ale nenaučí tě to moc anglicky.


4) Trik při výběru školy.
Austrálie toleruje, pokud si uděláš takzvané měsíční prázdniny mezi školou. Příklad:

Leden: První měsíc škola kurz General English
únor: volno - práce
březen: druhý měsíc škola kurz General English
duben: volno - práce
květen: třetí měsíc škola kurz General English
červen: volno - práce
červenec:čtvrtý měsíc škola kurz IELTS
srpen:volno - práce
září: pátý měsíc škola kurz IELTS
říjen:volno - práce
listopad: šestý měsíc škola kurz IELTS
prosinec:volno - práce

Takhle zaplatíš jen šest měsíců školy a máš vízum na celý rok. Pro Australskou vládu budeš mít doklad, který doložíš k žádosti o vízum.

5) Práce
Práci najdeš v kuchyni - pomocná síla nebo v supermarketu, ale přes zimu (AU) hlavně v centru. V Sydney je asi 5 českých hospod, a tam mluví česky, tam to taky zkus. Pokud máš nějaké své řemeslo či čím jsi tak si zkus najít práci v oboru. Např. programátor je hodně dobře placen :) Pokud pojedeš do AU na jejich léto, tak práce bude hodně, v centru určitě najdeš.

Žádné komentáře: